השתלות שיער בטורקיה

השתלות שיער בטורקיה

השתלות שיער בטורקיה הפכו בשנים האחרונות למוקד עליה לרגל של רקחים רבים מכול העולם תעשיית השתלות השיער בטורקיה נחשבת כענף שמגלגל מיליארדים של דולרים בשנה. כמות העובדים בתעשייה הזו נחשב לאחד הגדולים במשק הטורקי.בירת ההשתלות העולמית היא איסטנבול תוכלו למצוא באיסטנבול מעל 500 קליניקות מפוארות בתי חולים פרטיים שמבצעים השתלות שיער, וזה מבלי לקחת בחשבון השתלות שמבוצעות מתחת לרדר במדינה. מה סוד הקסם של טורקיה?

תוכן עניינים

האם זו הטכניקה? המיומנות ? האם הטורקים יודעים משהו שכול שאר העולם לא יודע? כיצד ולמה הפכה טורקיה למוקד ביצוע של השתלות שיער מכול העולם? התשובה לכך נעוצה במס סיבות שמנסות להסביר את התופעה. במאמר זה נרחיב על 2 סיבות עיקריות שמצליחות להסביר את התופעה בוא נלך כמה שנים אחורה כדי להתחיל להבין את ההיסטוריה של השתלות שיער בעולם ההערכה שהתחילו לבצע השתלות שיער בעולם לפני כ 30 שנה ויותרבישראל בוצעו השתלות שיער ראשונות מסוג FUE בשנת 2002  הערכה ששיטת השתלה FUT בעלת ותק של יותר מ 30 שנה גם בארץ וגם בעולם.

קצת על השתלות שיער

אחד המאפיינים החשובים לתוצאה מוצלחת של השתלות היא כמות הזקיקים שמוציאים מאזור התורם בהשוואה לשטח ההקרחה אותו רוצים להקטין.

כאשר המשוואה היא הפוכה – ככל שיש יותר זקיקים על אזור יותר קטן ומוגדר, כך אפשר לקבל תוצאה של החזרת שיער טבעית צפופה שמצליחה לכסות את הקרקפת ולהחזיר קן שיער נמוך וטיבעי.
רוב ההשתלות הוותיקות שבוצעו גם בעולם וגם אצלנו בישראל בוצעו בשיטת FUT – והיו בשל השיטה מוגבלים בכמות הזקיקים שהשיטה הזו הצליחה לקצור – השתלות שלא עלו על 500-700 זקיקי שיער במקרה הטוב
קפיצת הגדילה המשמעותית שהביאה לענף את הבשורה ואת הביקושים היו היכולת של המשתיל לקצור אלפי זקיקים – בין 2500-5000 זקיקים להשתלה אחת ולבצע השתלה רחבה לכסות שטחי הקרחה גדולים יותר ולקבל תוצאות מרשימות כמו שאנו רגילים לראות.

התהליך הזה של השתלות ענק של אלפי זקיקים הפכה את תהליך ההשתלה לאירוע ארוך במיוחד
מדובר על קצירה של אלפי זקיקים – אחד אחד , בניית אלפי בתים חדשים לאותם זקיקים וביצוע של החזרת הזקיקים – ההשתלה שלהם בקדמת הראש – עכשיו בוא נתרגם את כל העבודה הזו שכולה נעשית בצורה ידנית לשעות עבודה.
כמה אנשים צריכים לעבוד כדי להוציא לדוגמא 4000 זקיקים למיין אותם לפתוח 4000 בתים (ערוצים ) לאותם זקיקים ואחכ להחזיר אותם. אחד אחד
מדובר על שעות ארוכות של עבודה סיזיפית עדינה מאוד מצריכה בעיקר המון סבלנות וגם אחרי רכישת מיומנות גדולה בתחום עבודה כזו לוקחת ברוטו בין שמונה לתשע שעות עבודה וזה בתנאי שעובדים על הראש של הלקוח בכול רגע נתון בין שניים לשלושה אנשים בו זמנית בנוסף לראש הצוות, המשתיל.

אם נסכם פה שעות עבודה אנו מדברים על תשע שעות של לפחות 4 אנשים זה 36 שעות עבודה על השתלה אחת.

טורקיה – מעצמה להשתלות שיער

הסיבה הראשונה שטורקיה הפכה למעצמה היא לא כי השתלת שיער היא מדע טילים ממש לא, השתלת שיער היא טכניקת עבודה המשלבת יכולת אסתטית בסיסית עם מיומנות של פעולה עדינה שמבוצעת ידנית בעיקר עם פינצטות – הרבה ניסיון ומיומנות של המבצעים הפכה את האופציה להשתיל אלפי זקיקים לפעולה שאפשר לבצע ביום אחד ובכמות שעות סבירה.
הסיבה היא שכוח האדם בטורקיה זול !!!

ובהשוואה לכל מדינות המערב כולל במדינת ישראל עלות כוח אדם מיומן עולה כפול 3 !!
שעת עבודה של אח או טכנאי מכשור רפואי בישראל בהשוואה לשכר עבודה בטורקיה הוא כפול 5 לפחות.
שכר ממוצע בטורקיה לשנת 2021 היה 400 דולר לחודש – אנחנו מדברים על פחות מ 1500 שח לחודש. שלא לדבר על נפילת הלירה הטורקית בשנה האחרונה.

הסיבה השנייה המשמעותית גם היא קשורה בכוח האדם שמהווה חלק מביצוע ההשתלה.
הרגולציה בטורקיה לביצוע השתלת שיער מחייבת פיקוח רפואי בלבד ולא מחייבת ביצוע בפועל עי רופא. ההחלטה הזו פתחה פתח לכל המקצועות הפרא רפואיים ללמוד קורסים קצרים המאושרים עי המדינה ולקבל תעודות המאפשרות להם להיות משתילים.
בטורקיה הרוב המוחלט של המשתילים אינם רופאים !!
אחת ההטעיות הגדולות שישראלים רבים לא מבינים א ההבדל
היא כי ברוב המקומות בטורקיה הדרג של מבצעי ההשתלות כאות כבוד קוראים להם – דוקטור.
אבל מדובר במחווה מקומית, כמו שאצלנו יכולים לקרוא לזקן המתפללים בבית הכנסת – כבוד הרב מדובר על מחווה של כבוד ולא באמת מעיד על תואר או הסמכה.
ברוב מוחלט של הקליניקות המבצעים בפועל של כל תהליכי ההשתלה הם אחים או טכנאים ולא רופאים !
גם פה ההשוואה מול מדינות המערב וישראל היא הכרחית
בכול מדינות המערב הרגולציה מחייבת ביצוע השתלה עי רופא, כמובן שיש צוות תומך בהשתלה אבל חלק ניכר מהפעולות חייבות להתבצע עי רופא בלבד
וגם פה רכיב העלות של רופא שנמצא יום שלם בקליניקה לביצוע פעולה ארוכה כזו – גם לה יש מחיר
והמחיר כמובן גבוה יותר משמעותית. אז באו נחשוב על זה רגע ורק מנקודת המבט הזו – כלכלה כוח אדם עליות רווחים טורקיה מצליחה להציע לכל העולם השתלות שיער זולות בצורה משמעותית עד כדי כך זול שם שגם אם מוסיפים לחבילה עלות של טיסה (מכול מקום בעולם ) הסעות (העברות) מלונות פאר בסגנון הכול כלול של טורקיה עדין מתאפשר להציע את הביצוע ללקוח המערבי בעליות של יותר מחצי מחיר מכול אופציה אחרת המוצעת בארצו. אז למה לא ?
והנהירה היא כאמור עולמית מה שיצר ביקוש מטורף התעשיה בטורקיה כאמור מבוססת משמעותית על הפעילות הזו דרך אגב כמו גם על כל הטיפולים היקרים של ארצות המערב, ניתוחים פלסטיים טיפולי שיניים מורכבים טיפולי שיניים באסתטיים ועוד כמות האנשים שמסתובבת בגלובוס שעשתה השתלות שיער בטורקיה היא לא מטורפת. תוצאות לרוב מעולות ככה בונים תעשיה ומיתוג – מוצר זול אבל איכותי אז למה לא ? ניסיונות בכול העולם המערבי להתחרות במחירים הזולים של טורקיה לא ממש צלחו נוכל לראות גם ברחבי אירופה יבוא של רופאים טורקים ואף צוותים טורקים שמגיעים לבצע השתלות במרפאות מערביות (איפה שהתהליך הזה מתאפשר ברגולציה ) בישראל לדוגמא האחרונים שניסו להביא טכנאים מטורקיה לביצוע השתלות שיער – ישבו בכלא כמה חודשים – זה אסור ! בטורקיה הקליניקות הטובות מקפידות על פיקוח רפואי אבל כאמור הביצוע הוא עי צוותי טכנאים מיומנים ומנוסים כמות ההשתלות שהם עושים בחודש בשנה מאפשרת להם להוביל רמת השתלות גבוהה והתוצאות מדברות בעד עצמן 

אז למה טורקיה?

לפחות באו נשים התשובה במקום הנכון שלה למה טורקיה ? כי טורקיה זולה משמעותית גם ללקוח הישראלי שמחפש זול היא בשום אופן לא פשרה בגלל המחיר הזו בסינון נכון של קליניקות ובעיקר בסינון לקוחות מדויק פה בארץ בייעוץ פרונטלי שלא שולח אנשים להשתלות רק לפי תמונות בווצאפ – אפשר להגיע לתוצאות מעולות במחיר שיכול להתאים לכל כיס. חשוב מאוד שגם את אתם נוסעים לטורקיה שתהיה לכם אחיזה ואחריות עם קליניקה בארץ. לשלם במזומן בטורקיה זה להבין שאין לכם שום אחריות משפטית מסודרת על ההשתלה שום מתווך פה בארץ שלא הוציא לכם חשבונית וקבלה מסודרת על ההשתלה שלכם לא יוכל לעמוד בפני דרישות או בקשות שלכם ליווי מסודר של תהליך ההשתלה הוא קריטי להצלחה של ההשתלה שלכםאל תתפשרו על ליווי טלפוני בלבד. השתלות שיער בטורקיה מאפשרות ללקוח הישראלי לבצע השתלות שיער איכותיות גדולות ועם תוצאות מעולות מחיר אטרקטיבי למה לא ?

תוכן עניינים

צור קשר